Dünyadaki tüm meslekler tek bir çatı altında toplansaydı bu çatı eminim ki annelik olurdu. Yeri gelir doktor oluruz, yeri gelir öğretmen… Bazen de bir mimar edasıyla çocukların odasını hazırlamaya girişiriz.

Ben çocuğumun odasını hazırlarken her şeyin en güzeli olsun diye çok uğraşmıştım. Ancak bu hazırlığın içinde fark ettim ki aslında eşyalardan ziyade onun için bir konfor alanı yaratmak çok daha önemliymiş. Bilirsiniz söz konusu çocukların odası olunca işin içine çok fazla detay girebiliyor. Bu yüzden detaylarda boğulmadan çocuğumuzun konforunu düşünerek ona rahat bir alan yaratmak ilk amacımız olmalı. Daha sonra nasıl bir tarz katacağımızı düşünebiliriz. Bence her ne kadar günümüzde çocuk odası seçimleri standart unisex, kız ve erkek olarak sınırlandırılmaya çalışılsa da çocukların odalarına karakter kazandıracak birçok model ve aksesuar var.

Ben çocuk odası dekorasyonunda önce metrekareye dikkat ediyorum. Çünkü odanın genişliği ve büyüklüğüne göre duvar kağıtları, mobilyalar ve yatak başlıkları değişebiliyor. Yani çocuğum için ilk olarak konforu düşünüyorum. Sizinle de çocukların odasını hazırlarken düşündüğüm detayları ve önerileri paylaşmak istedim. Eğer kafanız biraz karışıksa bu yazımdan sonra eminim bir şeyler netleşecektir.