Baby Shower Nedir?

Anne olacağını öğrenen kadınlar o dakikadan itibaren her anını ölümsüzleştirmek ister ve ileride bebeğine güzel anılar bırakmak ister. Baby Shower partisi için de bu anılardan biri diyebiliriz. Doğum heyecanını yaşayan anne adayı sevdiği kişilerle bir araya gelerek stres atar, tecrübeli kişilerden telkinler alır, merak ettiği soruları sorar, rahatlar ve korkularından uzaklaşır... Çekilen fotoğraflar, sevimli baby shower pasta da ileride çocuğu karnındayken ona gösterebileceği güzel anılar olarak geleceğe taşınır...  


Baby Shower Nasıl Düzenlenir?

Baby shower partisi ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olan bir organizasyon olarak dikkat çekiyor. Batı’da geçmişten günümüze kadar süren bir gelenek olan baby shower ne demek? derseniz partisinin orjinali anne adayının bir yakınının ona kendi evinde ya da bir mekanda sürpriz bir parti hazırlamasıydı. Günümüzde kalıp değiştiren bebek partileri çoğunlukla anne adayının bizzat organize ettiği, doğuma 1-2 ay kala tüm sevdikleriyle buluştuğu bir davet olarak karşımıza çıkmaya başladı. Baby Shower genellikle doğuma 1-2 ay kala organize edilir. Elbette sürpriz bir parti olmayacaksa  anne adayının kendini en rahat hissettiği dönemlerde yapılmalıdır ki anne adayı gönlünce eğlenebilsin. Elbette bebek partilerinin birçok ayrıntısı vardır. Bu kararı verdikten sonra öncelikle anne adayı kendisi organize edecekse bir organizasyon firmasıyla mı yoksa her detayla kendisi mi ilgilenecek buna karar vermelidir. Bu konuya çağırılacak kişi sayısına, mekana göre karar verilebilir. Küçük bir parti düşünülüyorsa anne adayı dağıtılacak hediyeleri, ikramlıklar, süsleme gibi detaylarla çevresindeki birkaç yardımcı ile halledebilir.

10 Adımda Baby Shower Partisi Düzenleme

Bebek partisi organize ederken adım adım yapılacaklar listesini sizler için derledik. Öncelikle bebek partisi için mekan seçmeniz gerekiyor. Eğer sürpriz bir parti değil, sizin organize edeceğiniz bir partiyse davetli sayısına karar vermen gerekecek. Muhteşem bir parti için farklı ve ilgi çekici baby shower malzemeleri gerekecek... Parti boyunca sen ve sevdiklerinle güzel anılar biriktirmenin tam vakti! Üstelik sevimli bir davetiyeler hazırlamak da kulağa hoş geliyor... Genellikle organizasyon ile anlaşıldığı için bir mekan tutmak en çok tercih edilen oluyor. Sizin yerinize birçok ayrıntıyı organizasyon şirketi düşünüyor ve sizden yükü epey alıyor... Organizasyon firması sizden pek çok seçenek arasında bir konsept seçmeni isteyecek... Babay Shower pasta, dağıtılacak hediyeler, ikramlıklar seçeceğin konsepte göre hazırlanıyor. En önemli görsellerden biri olan masa, seçeceğin konsepte göre muhteşem bir görünüme kavuşacak.


Baby Shower Masası Nasıl Süslenir?

Tüm etkinliğin en önemli detayı kesinlikle masa olacaktır. Eğer bir organizasyon şirketiyle anlaştıysan, tüm dekarasyon yeteneklerini masada sergilediklerini görebilirsin.Misafirlerin tüm dikkatini topladıkları bir masa nasıl olabilir?Hadi sana biraz yardımcı olalım:

  • - Prenses Konseptli: Evet bir kız bebek geliyor! Kız bebek bekleyen bir anneysen ilk tercihin şüphesiz ki bu konsept olacaktır. Bol bol pembe detayının olduğu bu baby shower partisinde kurdeleler, inciler, altın taçlar, varanklar ve yaldızlar kullanılıyor ve en kolay bulunan bu malzemeler sayesinde işin daha da kolaylaşacak.
  • - Prens Konseptli: Erkek bebek bekliyorsan eğer partide mavi renginin çokça olduğu bir parti tercih edebilirsin. Mavi kumaşlar,altın varaklar,taçlar…
  • - Arı Konseptli: Sarı ve siyah renklerinin uyumunu yansıtabileceğin şirin mi şirin bir konsept. Arılı baby shower pastası ,kurdele ve tüller, bal peteği dekoru, sarı siyah ve beyaz çiçek dekorları, sarı kağıt lambalar, sarı balonlar, arılı parti süslemeleri…
  • - Fil Konseptli: Konseptte farklı renk seçeneklerini kullanabilirsin. Erkek bebek için kahve-mavi tonlarını, kız bebek için gri-pembe tonlarını, cinsiyet belirtmek istemiyorum dersen de beyaz, sarı ve krem tonlarını rahatça  kullanabilirsin.
  • - Denizci Konseptli: Genellikle erkek bebek annelerinin tercih ettiği bu konsept de çok farklı malzemeleri içeriyor. Kaptan kıyafeti, çapa, yelken, can simidi...

Misafirlerinize Minik Hediyeler Vermeyi Unutmayın

En mutlu ve anlamlı anlardan birini yaşarken sizi yalnız bırakmayan, sizin heyecanınızı paylaşan sevdiklerinize hediyeler vererek teşekkür etmek için ne güzel bir fırsat öyle değil mi? Peki hediyeleri neye göre seçmeliyiz? Yüzlerce hediye seçeneği var elbet ama bilmen gereken çok pahalı ya da çok şık bir hediyenin şart olmadığı. Samimi ve sizi yansıtan hediyeler misafirlerin için en değerli hediye olacaktır. Daha fazla kafanı karıştırmadan sana birkaç tavsiyede bulunalım:


Baby shower konsepti kullanılabilir. Prenses, Prens, Arı, Ayıcık, Fil konsepti…


Günlük yaşama yönelik hediyeler de tercih edilebilir: Cep ayna ,mutfak eşyası, metal kutu...


Maliyeti düşük hediyeler dağıtılabilir: Sabun, cam kavanoz, mum…